KONST / Litografier / Färglitografier 11676059
*
nr 1167 6059
Lasse Ã…berg
(f. 1940), Sverige
Färglitografier, 3 st, 24x18 - 23x27 cm
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2018
kl 20:13:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/3 11:01:14
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lasse Ã…berg
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Läs mer om Lasse Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lasse åberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6320 Färglitografier
9 st, Astri Bergman-Taube+ 2 st Evert Taube. Färgl..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:06
*
Lasse Ã…berg
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Läs mer om Lasse Ã…berg
nr 1167 6059
Lasse Ã…berg
(f. 1940), Sverige
Färglitografier, 3 st, 24x18 - 23x27 cm
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/3 11:01:14 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lasse Ã…berg
Lasse Ã…berg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, mÃ¥lare och filmkonstnär.Läs mer om Lasse Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lasse åberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16 -
6320 Färglitografier
9 st, Astri Bergman-Taube+ 2 st Evert Taube. Färgl..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:06



